Návod na přežití 1000 mil pro pomoc

1.PSOVOD

Najděte ke svému Československému vlčákovi vhodného psovoda. Upozorňuji předem, že součástí předstartovní kontroly bude i otázka, zda psovodka není náhodou tchýně majitele psa! Až tak vstřícní nejsme. To, že budete pokřikovat za odjíždějící dámou :“Jeď maminko, jeď!“ neznamená, že nechcete vyřešit rodinnou hierarchii nezvratným, konečným řešením na náš účet.

2.TRASA

Najděte vhodnou trasu. Ty předložené jsou pouze jakousi základní osou. V ideálním stavu je dobré si nahlášenou trasu projet. Nevěřili by jste, jak za poslední rok zlevnily elektrické ohradníky! Kolik poslala EU dotací na kanalizaci a kde všude chybí turistické značky. Když Vás nenapadá, proč zde vypisuji tyto na pohled nesouvisející data, netrapte se tím a přeji vám ničím nerušenou cestu ve znamení optimismu, který je přímo úměrný nedostatku informací.

3.FOTODOKUMENTACE

Některé úseky jsou navržené tak, že si uděláme fotografii Vašeho týmu před vypuštěním do terénu. Pak nezbývá než čekat zda vás příroda vyplivne ze svého lůna v původním stavu nebo Vaše foto poslouží forenznímu technikovi, jako podklad pro identifikaci co je psí a co je lidské.

Jiné úseky jsou určené spíše pro reprezentativní, propagační jízdy. Na tyto lukrativní místa byli vybráni pouze psovodi v podobě vzhledných dívek!! Prosím, aby nekazily dojem, pro který byly vybrány, neuváženě přehnaným zahalováním těla!! Rychlost a styl jízdy v jejich případě není stěžejní vizuální efekt! Nám stačí, když se udrží v sedle do první zatáčky která následuje za posledním fotoreportérem!!! Pak se psa i kola ujme nezajímavý bezejmenný cyklista.

4.POZOR, ZVĚŘ

Každého uloveného zajíce uložte do příručního batůžku!

Každou ulovenou srnu ihned hlaste doprovodnému vozidlu!

Při každém souboji s divokým prasetem hlaste průběžný stav utkání!

Při každém střetu s medvědem přejeme skvělou trať a sportovního ducha!

5.DOPROVOD

Na trati mohou doprovázet heroický team i další osoby. Jejich počet však nesmí přesáhnout rozumnou míru srocení lidu vyvolávající v nadkritickém množství panické stavy! Například v Bratislavě fámu o Turcích na Spiši nebo v Praze zvěsti o čtvrté defenestraci! Co se bude o nás vyprávět v Brně  je na nás všech!!! Tam je cíl celého snažení. Ten však není v pověsti o hromadném zrušení protialkoholických léčeben v ČR a SR s tím, že chovanci jsou soustředěni u výběhu prasat bradavičnatých Brněnské ZOO!

6.POVINNÁ VÝBAVA

Kompletní povinnou výbavu zajistíme my (případně i včetne zapůjčení kola nebo koloběžky). Tzn. např. botičky na psa neshánějte! Jsou součástí nouzového balíčku pro přežití, včetně provázku, lupy na rozdělání ohně a pytlíku sádry (administrátor mi do tohoto textu neustále vkládá…dvě cigára /pozn. admina – aspoň päť, hľa bod 7. časová rezerva kvôli zveri a krčmám/). Doporučuji ale zkusit během přípravy psa botičky nazout a překonat byť jen krátkou vzdálenost. Udivený pohled vašeho mazlíka nad módními výstřelky od Bati na jeho tlapkách pak můžete digitálně zachytit a uložit v galerii výjimečných. Ve dvě hodiny v noci, na rozbahněném palouku, za deště s občasnými vločkami, 5 km od nejbližší sjízdné cesty, u zraněného psa těžko svoláte veterinární koncilium!

……….Maso chutná nejlíp po hladu a postel je nejměkčí po těžké cestě……….

7.TIME TRACKING

Nejedeme na čas! Jedeme na solidaritu! Někteří pojedou 2 hodiny 15 minut, druzí 5 hodin! O průběžném posouvání doby startu budeme informovat pomocí SMS. Nepředpokládám velké přesuny času startu, ale i tak musí mít každý štafeťák dostatečnou časovou rezervu pro účast. Tj. 1 hodina před startem, 4 hodiny na sportovní výkon a 2 hodiny časovou rezervu pro případ, že předcházející štafeťák se dvě hodiny kochal výhledy, čekal až otevřou nálevnu nebo tým potkal srnu, u které pes nerozeznal, že nepatří k nejslabším kusům ve stádě. Účastníky startujíci po adminovi ubezpečuji, že se mu s nasazením všech sil pokusím na startu odebrat cigára /pozn.admina – tak to chcem vidieť! kde ja vtedy budem?/, aby svými zdravotními přestávkami nezapříčinil bezdůvodné meškání!

……….Smysl hry není ve vítězství, ale ve hře samotné……….

8.MY TO DÁME

Počítejte s velkým psychickým tlakem. Již nyní jste denně pozorováni několika stovkami lidí pomocí elektronického světa prohlížečů. A jak je známo jejich chování je jediným empirickým důkazem, že jsme skutečně bratrské národy. 90% pozorovatelů si s úšklebkem myslí: „Tohle jim nemůže vyjít!“

Předpokládám, že v naší databázi přihlášených psovodů  je právě vzorek oněch 10% prahmoty, která přežila nájezdy na DNA  Mongoly, Tatary, 30 letou válkou a Vietnamskými učni  80.let minulého století. Mám na mysli tu zaťatost do nemožné věci ve chvíli, kdy je potřeba se semknout. Kdy všichni drží a táhnou v jednom směru za stejný provaz . V tomto případě symbolický provaz pomoci dětem a jejich rodinám v těžké zkoušce životem.

Proč se zdržovat vysvětlováním Vaší cesty vesmírem cizinci, který Vám nemůže rozumět, i když na první poslech hovoří stejným jazykem?  Není to totiž o slovech, ale citu, který nevědecky nazýváme srdcem. Už jenom to, že spolu s Vámi absolvuje trať 7 Srdcerváčů napovídá, ke kterému kmeni v Evropě patříte.

……….Jdi do boje vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví……….

9.PODPORA

Musím Vás zklamat. Dokonce ani výkonem na hranici olympijské nominace Vaše poslání není splněné. Jestliže například nejmenovaný správce těchto stránek již několik dní ukládá všechny drobné, které neprohulil do sklenice od okurek /pozn. admina – do plechovky od piva/ na konto šeku pomoci, nebylo by vlastně potřeba žádné donátory shánět. Za tu půlroční neprohulenou sumu mohou dětí vyrazit na měsíční pobyt ve Švýcarských Alpách a ještě by si mohli do Monaka posílat vrtulník pro zmrzlinu. Co tím chci naznačit?

Konečný výsledek bude měřen ne časem, ale sumou, kterou vybereme v následujícím půlroce na konto pomoci. Každá koruna či cent se počítá! Uvítáme každý nápad – (Pozor! Odmítám vézt o půlnoci Pražský orloj do sběrny kovů jen proto, že netiká). Mluvte o nás než přinesou další pivo, sdílejte nás v modrém světě monitorů! Čím více lidí o nás bude vědět, tím větší šance na úspěšné splnění mise! Ale pozor! Tím větší je Vaše zodpovědnost!

……….Zapomeň sám na sebe, potom si tě svět bude pamatovat……….

10.BROŽURKA

Desátý bod návodu na přežití 1000 mil pro pomoc – „O důstojném nakládaní s ostatky běžců a cyklistů“ vyjde jako bezplatná brožurka, určená pro snadnější orientaci v řešení problému pozůstalými. Každý účastník ji bude mít uloženou v zadní kapse trenýrek spolu se jménem a kontaktem.

Poznámky na závěr:.

Všechno odtečkované mi šeptal do klávesnice John Griffith Chaney většina z nás ho zná, jako Jacka Londona. Kurzívou doplnil své šílené poznámky zuřivý admin.

Jsem nadšený z toho, že nám Vy ostatní, na které nezbylo místo na startovní listině pomůžete.

Jsem dojatý z Vaší ochoty a zájmu opatřit chvíli radosti malému člověku, který bojuje o svůj život ve věku, kdy by měl poznávat jen to krásné.

Jsem hrdý, že k Vám mohu patřit!!!

A POSLEDNÍ DŮLEŽITÁ INFORMACE! Nevěřím, že nás zbylo jen 10%,  jak je psáno v bodě č.8 !!!!!